Terapia alkoholowa

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Niemniej jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, jakie wspomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, aby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

alkoholizm Kraków

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez zespół ekspertów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez profesjonalistów, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, wypada asystować w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Niekiedy jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny czy też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga również rozpocząć dyskusję na temat dostępnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma stosownego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele pobocznych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.