Przygotowanie do połogu

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Elektroda dopochwowa

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niezwykle prędko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym porządniej, ponieważ ćwiczenia przynoszą w owym czasie lepsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, które należy później jak na ogół powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie błyskawicznie pozwala ona wrócić do normy i czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek deklaruje, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź dolegliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.