ogumienie duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju aut perfekcyjnie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc weselić się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go adekwatnie przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie wykorzystuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

sklep.rowery.pl

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, toteż lista prac, jakie musimy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go właściwie naciągnąć. Oprócz tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć bądź też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego warto sprawić elementy oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które należy zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby też rower dokumentnie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie lepiej chroniony w czasie całego sezonu.