Kraków zwalcza ze smogiem

Jednym spośród największych wyzwań w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy nie są dostosowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości aut na krajowych szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian a także usprawni całość gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych gmin, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń między już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Kraków wybory 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, aby poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.