italian food Krakow

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi konsumenci degustują mniej znane dania – tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu znajdują się też nie tak znane włoskie potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i jedzenie z różnych miejsc kraju. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Kuchnia włoska jest łatwa, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Wykwintne wino włoskie

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Kolacja na włoską modę bez wyjątku powinien zawierać również wino. Odrobina białego wina to we Włoszech norma. restaurants main market square krakow Najbardziej znane wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania warto wybrać się do restauracji, która jest w stanie przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film