hydrolat do czego służy

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem używane, gdyż mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i prawidłowo ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować według ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jakkolwiek i o naturę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.